Modne rowery damskie

Na rowerze może jeździć każdy. Mogą to robić kobiety oraz mężczyźni. Ważne jest jednak to, aby dobrać odpowiedni sprzęt do swojej płci. Inna rama rowerowa będzie odpowiadała kobiecie, a inna mężczyźnie. A wszystko to przez różnice w budowie anatomicznej u kobiet oraz u mężczyzn. Jeżeli kobieta posiada ten sam wzrost co mężczyzna, to i tak różni się od niego proporcjami budowy ciała. Kobieta posiada dłuższe nogi, ale krótszy tułów. Dlatego odpowiedni rower powinien być dobrany tak, aby górna rura ramy była krótsza niż w rowerze dla mężczyzny.

Większość producentów dlatego wypuszcza na rynek rowery damskie – rowery, które są zaprojektowane specjalnie dla kobiet. I rzeczywiście, odpowiadają wszystkim ich oczekiwaniom. Zanim każda z pań wybierze odpowiedni rower dla siebie, powinna zastanowić się do czego przede wszystkim ten sprzęt będzie jej służył. Każda kobieta wie, że przecież jazda na rowerze to same korzyści. Poprawia samopoczucie, dotlenia skórę, ujędrnia czy pobudza mikro krążenie. To doskonała forma do treningu i zyskania wyśmienitego humoru. Panie, które planują przede wszystkim weekendowe wycieczki lub chcą np. jeździć tylko po lesie, mogą zdecydować się na rower crossowy.

Ostatnio bardzo modne i popularne są tzw. rowery miejskie. Jak sama nazwa wskazuje – służą do poruszania się po mieście. Rowery te prezentują się bardzo uroczo, a to dla pań ma przecież duże znaczenie. Atrakcyjny wygląd roweru to nierzadko podstawa. Kobiety, które planują wyjazdy za miasto oraz wycieczki w góry, to warto wybrać standardowe rowery górskie. A może długa, ciągła jazda po asfalcie? Kolarzówka będzie tutaj doskonałym wyjściem.